Co oferujemy?
Przeprowadzimy audyt zgodności z normą ISO 27001 w Twojej organizacji, aby sprawdzić skuteczność wdrożenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwa Informacją (SZIB) i zidentyfikować obszary wymagające podjęcia działań korygujących.
Przygotujemy dla Ciebie raport z podsumowanie stwierdzonych niezgodności z normą ISO 27001 i innych spostrzeżeń kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa informacji oraz listą rekomendacji dla działań korygująco-naprawczych.
Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Jak działamy?
1. Przygotowanie do audytu zgodności z ISO 27001
Zdefiniujemy cel audytu i dostosujemy kryteria audytu, czyli punkty odniesienia, dla którego określana jest zgodność. Doprecyzujemy harmonogram projektu i wyznaczymy zespół audytujący, tak aby sprawnie współpracować z Twoim personelem. Określimy procedury audytu co usprawnia obieg pracy i dokumentów. Dobierzemy też odpowiednie narzędzia audytowe, w zależności od potrzeb będą to wywiady audytowe, listy kontrolne, analiza dokumentacji lub testy.
2. Wykonanie audytu zgodności z ISO 27001
Zorganizujemy spotkanie otwierające audyt dla zespołu audytującego. Przedstawimy założenia, cele i sposób komunikacji. Omówimy role i przydzielimy zadania dla zespołu audytującego. Zbadamy dokumentację, zbierzemy wywiady, przeprowadzimy listy kontrolne i wykonamy testy. Zweryfikujemy zebrane dane i informacje aby ostatecznie przygotować wnioski z audytu. Przeprowadzimy spotkanie zamykające audytu, na którym przedstawimy ustalenia oraz wnioski z audytu.
3. Raport z audytu zgodności z ISO 27001
Opracujemy dla Ciebie kompletny raport z audytu, następnie dostarczymy go zgodnie z ustalonym sposobem dystrybucji.
4. Działania poaudytowe
Możemy wesprzeć Twoją organizację we wdrożeniu poszczególnych rekomendacji dla działań korygująco-naprawczych wynikających z raportu, jeśli takie zostaną oczywiście stwierdzone.
Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz
Co jeszcze oferujemy?
Sprawdź ofertę na inne nasze usługi związane z System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Zapewniamy przygotowanie do certyfikacji wg normy ISO 27001 i asystę w realizacji procesu. Szczegółowy zakres usługi sprawdzisz tutaj: Certyfikacja ISO 27001.
Kompleksowe wdrożenie SZBI
Poznaj zakres usługiAudyt Bezpieczeństwa Informacji
Poznaj zakres usługiAnaliza ryzyka Bezpieczeństwo Informacji
Poznaj zakres usługiAudyt zgodność z ISO 27001
Poznaj zakres usługiWdrożenie ISO 27001
Poznaj zakres usługiDokumentacja SZBI
Poznaj zakres usługiSzkolenia Bezpieczeństwa Informacji
Poznaj zakres usługiWdrożenie Tisax
Poznaj zakres usługiDlaczego my?
Pionierzy ISO 27001
Indywidualne podejście
Dogodne warunki
Biznesowe podejście
Wybrane realizacje
Zobacz, jak pomogliśmy ambitnym klientom osiągnąć niezwykłe rezultaty.
Zaufali nam
Przygotowanie do certyfikacji ISO z naszego punktu widzenia
Co to jest ISO 27001?
ISO 27001 to przepis z obrębu systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Norma ISO 27001 została wprowadzona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO (International Organization for Standardization) i stanowi podstawę certyfikacji. Jest normą obowiązującą w różnych krajach. W naszym kraju została ona wprowadzona do użytku 4 stycznia 2007 roku. Określa międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem informacji. Norma ISO 27001 uwzględnia podejście procesowe do opracowania, wdrożenia, utrzymania, monitorowania, przeglądów i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji.
Dla kogo jest ISO 27001?
Norma ISO 27001 skierowana jest do wszystkich organizacji publicznych i z sektora prywatnego. Systemy zarządzania bezpieczeństwem wg normy ISO 27001 okażą się wyjątkowo użyteczne we wszystkich strukturach, gdzie ochrona danych i informacji ma kluczowe znaczenie.Również małe i średnie firmy mogą zdobyć certyfikat ISO 27001. To nie rozmiar organizacji ma znaczenie, a jej wewnętrzna sprawność. Wdrożenie systemów zarządzania bezpieczeństwem pozwoli maksymalnie zredukować widmo utraty danych.
Jak wygląda proces certyfikacji ISO 27001?
Pierwszym etapem wdrażania i certyfikacji ISO 27001 jest przeprowadzenie audytu wewnętrznego, który posłuży jako wyznacznik dalszych działań i określi obszary wymagające udoskonalenia i poprawy w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji. Drugi etap wdrażania i udoskonalania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji opiera się o wyniki pierwszego audytu i dążyły do tego, by w trakcie drugiego audytu i również późniejszego audytu certyfikacyjnego wszystkie obszary działalności organizacji wykazały zgodność z normą ISO 27001. Kluczowe na etapie wdrożenia ISO 27001 jest ustalenie zakresu ról, odpowiedzialności i uprawnień poszczególnych pracowników i zarządu odnośnie zapewniania bezpieczeństwa informacji. Umiejętne określenie zasad działania pozwala na sprawowanie kontroli nad przepływem informacji. Prowadzenie dokumentacji i kontrola systemu są jednymi z głównych wymagań certyfikatu ISO 27001 i to one w dużej mierze decydują o tym, czy organizacja jest gotowa na proces certyfikacji systemu.
Ile kosztuje przygotowanie do certyfikacji ISO 27001?
Koszt przygotowanie do certyfikacji ISO 27001 zależy od kilku czynników takich jak wielkość Twojej organizacji, specyfika jej działalności, otoczenie rynkowe, regulacje i złożoność procesów, które w niej zachodzą. Istotna jest również liczba lokalizacji i oczekiwany czas realizacji usługi, co przekłada się bezpośrednio na strukturę kosztów i cenę ostateczną. Usługę przygotowania do certyfikacji wyceniany każdorazowo indywidualnie zgodnie z zakresem potrzeb i oczekiwanym harmonogramem.
Ile trwa przygotowanie do certyfikacji ISO 27001?
Czas trwania przygotowania do certyfikacji ISO 27001 zazwyczaj wynosi od kilku tygodni i jest uzależniony wielkością organizacji i specyfiką projektu. Harmonogram wdrożenia dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań Twojej organizacji. Najcześciej certyfikat ISO 27001 można uzyskać w czasie 1 do 6 m-cy od momentu rozpoczęcia wdrożenia.
Korzyści z wdrożenia ISO 27001?
ISO 27001 to prestiżowy certyfikat, który zwiększa wartość Twojej marki.
Zwiększenie efektywności pracy i racjonalizuje ponoszone koszty odpowiedzialności cywilnej. Usprawnia i optymalizuje zarządzanie ryzkiem, poprzez identyfikację ryzyk biznesowych i ich minimalizację.
Zwiększa bezpieczeństwo wewnętrzne i poziom ochorny Twoich zasobów.
Organizacje, które posiadają certyfikat ISO 27001 spełniają wymagania światowych koncernów w zakresie bezpieczeństwa.