Co oferujemy?
Przygotujemy Twoją organizację do wdrożenia procesu Zarządzania Ryzykiem ISO 31000. Zapewniamy kompleksowe wparcie w zaprojektowaniu i wdrożeniu ERM w oparciu o międzynarodowe standardy ISO 31000. Opracujemy dla Ciebie proces zarządzania ryzykiem i pomożemy Ci potwierdzić zgodność systemu zarządzania ryzykiem z ISO 31000. Przeprowadzimy audyt i wskażemy obszary wymagające podjęcia działań korygujących. Przygotujemy raport z podsumowaniem stwierdzonych niezgodności z normą wraz z rekomendacjami.
Nawet jeśli Twoja organizacja ma opracowaną i wdrożoną strategię zarządzania ryzykiem, zachęcamy do sprawdzenia jej zgodności z ISO 31000 i dostosowania jej pod normę. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja organizacja stosuje najlepsze rozwiązania i dobre praktyki, co pomoże jej zwiększyć wydajność operacyjną, a także poprawić zaufanie wśród klientów i partnerów.
Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś poziom zarządzania ryzkiem.
Jak działamy?
1. Audyt zgodności z normą ISO 31000
Przeanalizujemy dokładnie Twoją organizację i ocenimy sytuację bieżącą. Sprawdzimy, jakie obecnie rozwiązania są stosowane w kontekście zarządzania ryzykiem. Przyjrzymy się strukturze odpowiedzialności, modelowi komunikacji i procedurom postępowania z ryzykiem.
2. Analiza ryzyka i plan postępowania
Na podstawie uzyskanych danych przygotujemy proces zarządzania ryzykiem w oparciu o ISO 31000. Opracujemy model zarządzania ryzykiem na poziomie operacyjnym i strategicznym z uwzględnieniem struktury zarządzania, metodyki oceny ryzyka i identyfikacji kluczowych obszarów. Zbudujemy mechanizmy monitorowania ryzyka w organizacji i opracujemy plan postępowania z ryzykiem. Wskażemy również zespół ds. ryzyka oraz zakres jego kompetencji i obowiązków.
3. Dokumentacja
Rezultatem naszych prac będzie dokumentacja, która będzie praktycznym przewodnikiem z procedurami zarządzania ryzykiem. Zawierać będzie sposoby kontroli i reakcji na ryzyko oraz politykę i procedury. Dokumentacja systemu dotycząca ryzyka operacyjnego i strategicznego będzie ograniczona do minimum, co oznacza, że otrzymasz tylko niezbędne dokumenty wymagane przez ISO 31000. Co więcej, mówimy Twoim językiem, zatem wszelkie pojęcia i zasady będą przedstawione w zrozumiały i przyjazny sposób.
4. Szkolenia
Przeszkolimy Twoich pracowników z zakresu zarządzania ryzykiem. Przedstawimy opracowany model i metodyki zarządzania, dzięki czemu zyskają wiedzę z zakresu oceny ryzyka. Przeprowadzimy również ćwiczenia praktyczne, które jeszcze bardziej podniosą ich świadomość z tak ważnej dla Twojej organizacji tematyki. Oferujemy również indywidualne warsztaty z identyfikacji i analizy ryzyka.
Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz
Co jeszcze oferujemy?
Pomożemy wdrożyć w Twojej organizacji kompletny system Enterprise Risk Management System – ERM lub jego poszczególne elementy. Sprawdź ofertę na inne usługi związane z zarządzaniem ryzkiem.
Metodyka zarządzania ryzkiem
Poznaj zakres usługiWdrożenie Zarządzania Ryzkiem wg COSO II
Poznaj zakres usługiKompleksowe wdrożenie systemu Zarządzania Ryzykiem (ERM)
Poznaj zakres usługiWdrożenie ISO 37001 - Antykorupcja
Poznaj zakres usługiZarządzanie łańcuchem dostaw
Poznaj zakres usługiSpełnienie wymagań dyrektywy o Sygnalistach
Poznaj zakres usługiAudyt Zarządzania Ryzykiem
Poznaj zakres usługiAutomatyzacja procesów Zarządzania Ryzkiem
Poznaj zakres usługiPlany postępowania
Poznaj zakres usługiRejestr ryzyk
Poznaj zakres usługiSzkolenia Zarządzanie Ryzkiem
Poznaj zakres usługiZarządzanie ryzykiem w ESG
Poznaj zakres usługiDlaczego my?
Wiedza i doświadczenie
Indywidualne podejście
Dogodne warunki
Działamy jak równy z równym!
Jak pomogliśmy klientom?
Poznaj opisy przykładów wdrożeń, które zrealizowaliśmy. Odkryj z jakimi wyzwaniami borykały się organizację i jakie korzyści osiągnęły dzięki naszym usługą.
Zaufali nam
Dowiedz się więcej
Czym jest standard ISO 31000?
Norma ISO 31000 to międzynarodowy standard dostarczający reguły i ogólne wskazówki odnośnie zarządzania ryzykiem. Jest ogólnym, a nie specjalistycznym przewodnikiem dla konkretnego sektora. Norma ustanawia zasady, których przestrzeganie jest konieczne, aby zarządzanie ryzykiem było efektywne i nie zakłóciło ciągłości działania organizacji. Zaleca się, aby organizacje rozwijały, wdrażały, a także ciągle doskonaliły strukturę, której celem jest integracja procesu zarządzania ryzykiem z kierowaniem, strategią i planowaniem, zarządzaniem, procesem raportowania, politykami, wartościami i kulturą organizacyjną.
Dla kogo jest standard ISO 31000?
Standard ISO 31000 uwzględnia wytyczne opracowania systemu zarządzania ryzykiem dla każdej organizacji o dowolnej wielkości i w dowolnej branży. Ma zastosowanie do większości działań biznesowych, takich jak planowanie, zarządzanie czy komunikacja, dlatego może być wprowadzony w każdym publicznym, prywatnym lub wspólnotowym przedsiębiorstwie, stowarzyszeniu lub grupie.
Jakie korzyści przynosi wdrożenie ISO 31000?
Wprowadzenie ISO 31000 umożliwia przedsiębiorstwom przyjęcie wysokich standardów i procesów w celu przeprowadzenia oceny ryzyka i ograniczenia ryzyka w całej ich działalności. Wdrożenie ISO 31000 ma bezpośrednie przełożenie na wzrost efektywności operacyjnej i zarządzania organizacji. Większa wydajność systemu to większa odporność organizacji na problemy i sytuacje kryzysowe, co przekłada się na minimalizowanie strat. Dzięki stałej kontroli i analizie ryzyk organizacja skutecznie i w odpowiednim momencie reaguje na zmiany, co zapewnia ochronę rozwijającego się biznesu.
Ile kosztuje wdrożenie ISO 31000?
Wdrożenie ISO 31000, a co za tym idzie przeprowadzenie audytu, analizy ryzyka i opracowanie systemu zarządzania ryzykiem, zależy m.in. od wielkości organizacji, specyfiki jej działalności, otoczenia rynkowego i złożoności procesów, jakie w niej zachodzą. Usługę wyceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę zakres prac i harmonogram.
Ile trwa wdrożenie zarządzania ryzykiem zgodnego z ISO 31000?
W ramach usługi wykonywany jest audyt, analiza ryzyka, szkolenie i dokumentacja. Każdy z tych etapów zazwyczaj trwa kilka tygodni, jednak całościowy termin realizacji usługi zależy od wielkości organizacji i specyfikacji projektu. Jesteśmy elastyczni, dlatego też harmonogram prac dostosujemy do oczekiwań Twojej organizacji.