Co oferujemy?
Przygotujemy Twoją organizację do wdrożenia procesu Zarządzania Ciągłością Działania zgodnie z normą ISO 22301. Zapewniamy kompleksowe wparcie w zaprojektowaniu i wdrożeniu BCM w oparciu o międzynarodowy standard. Opracujemy dla Ciebie proces zarządzania ciągłością działania i pomożemy Ci potwierdzić zgodność systemu zarządzania ryzykiem z ISO/IEC 22301.
Przeprowadzimy audyt i wskażemy obszary wymagające podjęcia działań korygujących. Przygotujemy raport z podsumowaniem stwierdzonych niezgodności z normą wraz z rekomendacjami.
Nawet jeśli Twoja organizacja ma opracowaną i wdrożoną strategię zarządzania ciągłością działania, zachęcamy do sprawdzenia jej zgodności z ISO/IEC 22301 i dostosowania jej pod normę. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja organizacja stosuje najlepsze rozwiązania i dobre praktyki, co pomoże jej zwiększyć wydajność operacyjną, a także poprawić zaufanie wśród klientów i partnerów. Wykonamy niezależną ocenę zgodności systemu zarządzania ciągłością działania w odniesieniu do międzynarodowej normy ISO 22301.
Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy zarządzania ciągłością działania.
Jak działamy?
1. Audyt zgodności z normą ISO 22 301
Ocenimy poziom przygotowania Twojej organizacji w zakresie zarządzania ciągłością działania w odniesieniu do międzynarodowej normy ISO/IEC 22301. Sprawdzimy, jakie obecnie rozwiązania są stosowane w kontekście zarządzania ciągłością działania. Przyjrzymy się strukturze odpowiedzialności, modelowi komunikacji i procedurom w zarządzaniu ciągłością działania.
2. Dokumentacja BCM
Zaproponujemy strategię zgodną z wymaganiami ISO 22301. Przeprowadzimy analizę BIA i analizę ryzyka. Określimy czasy potrzebny do przywrócenie procesów po wystąpieniu awarii (RTO tj. Recovery Time Objective) oraz akceptowalny poziom utraty danych wyrażony w czasie (RPO Recovery Point Objective). Dla infrastruktury informatycznej przygotujemy Disaster Recovery Plan, który określi działania mające na celu odzyskanie utraconych w wyniku sytuacji krytycznej. Opracujemy politykę ciągłości działania oraz wynikających z niej procedur i instrukcji. Przygotujemy i przetestujemy Plan Ciągłości Działania.
3. Szkolenia i warsztaty
Przeszkolimy wskazaną grupę pracowników w zakresie normy ISO 22301. Zorganizujemy warsztaty dla audytorów wewnętrznych, możemy też przygotować indywidualny program szkoleń e-learningowych z dokumentacji opracowanej dla Twojej organizacji.
4. Asysta przy certyfikacji
Zapewnimy przygotowanie do certyfikacji i asystę podczas audytu certyfikującego System Zarządzania Ciągłością Działania z normą ISO 22301.
Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz
Co jeszcze oferujemy?
Pomożemy wdrożyć w Twojej organizacji zarządzanie ciągłością działania lub jego poszczególne elementy. Sprawdź ofertę na inne usługi związane z zarządzaniem ciągłością działania.
Kompleksowe wdrożenie BCM
Poznaj zakres usługiAudyt zarządzania ciągłością działania
Poznaj zakres usługiAnaliza ryzyka BCM
Poznaj zakres usługiAnaliza BIA
Poznaj zakres usługiPlan ciągłości działania
Poznaj zakres usługiTestowanie planu ciągłości działania
Poznaj zakres usługiZarządzanie kryzysowe
Poznaj zakres usługiDoradztwo BCM
Poznaj zakres usługiOutsourcing BCM
Poznaj zakres usługiSzkolenia BCM
Poznaj zakres usługiDlaczego my?
Wiedza i doświadczenie
Usługi szyte na miarę
Dogodne warunki
Działamy jak równy z równym!
Jak pomogliśmy klientom?
Poznaj opisy przykładów wdrożeń, które zrealizowaliśmy. Odkryj, z jakimi wyzwaniami borykały się organizację i jakie korzyści osiągnęły dzięki naszym usługą.
Zaufali nam
Certyfikacja ISO 22 301 z naszego punktu widzenia
Co to jest ISO 22 301?
ISO 22301 formalnie określa zestaw wymagań dla wdrożenia, utrzymania i
doskonalenia Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (BCMS), mogącego kończyć
się certyfikacją. Wymagania określone w tej normie mają charakter ogólny i mogą
być stosowane do wszystkich organizacji (lub jej części), niezależnie od typu,
wielkości i charakteru organizacji. Norma ISO 22301 kładzie
szczególny nacisk na:
- monitorowanie wydajności i określenie wskaźników;
- jaśniejsze formułowanie oczekiwań dotyczących zarządzania;
- bardziej ostrożne planowanie niezbędnych zasobów do zapewnienia
ciągłości biznesowej.
Jak wygląda proces certyfikacji ISO 22 301?
Pierwszym etapem wdrażania i certyfikacji ISO 22 301 jest przeprowadzenie audytu wewnętrznego, który posłuży jako wyznacznik dalszych działań i określi obszary wymagające udoskonalenia i poprawy w celu zapewnienia ciągłości działania. Drugi etap wdrażania i udoskonalania zarządzania ciągłością działania opiera się o wyniki pierwszego audytu i dążą do tego, by w trakcie drugiego audytu i również późniejszego audytu certyfikacyjnego wszystkie obszary działalności organizacji wykazały zgodność z normą ISO 22 301. Kluczowe na etapie wdrożenia ISO 22 301 jest ustalenie zakresu ról, odpowiedzialności i uprawnień poszczególnych pracowników i zarządu odnośnie zapewniania ciągłości działania. Na koniec odbywa się audyt certyfikujący, który wskazuje czy firma uzyskała zgodność ze normą ISO 22 301.
Ile kosztuje proces certyfikacji ISO 22 301?
Koszt przygotowania do certyfikacji ISO 22 301 zależy od kilku czynników takich jak wielkość Twojej organizacji, specyfika jej działalności, otoczenie rynkowe, regulacje i złożoność procesów, które w niej zachodzą. Istotna jest również liczba lokalizacji i oczekiwany czas realizacji usługi, co przekłada się bezpośrednio na strukturę kosztów i cenę ostateczną. Usługę przygotowania do certyfikacji zarządzania ciągłością działania wyceniany każdorazowo indywidualnie zgodnie z zakresem potrzeb i oczekiwanym harmonogramem.
Ile trwa przygotowanie do certyfikacji ISO 22 301?
Czas trwania przygotowania do certyfikacji ISO 22301 zazwyczaj wynosi od kilku tygodni i jest uzależniony wielkością organizacji i specyfiką projektu. Harmonogram wdrożenia dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań Twojej organizacji. Najczęściej certyfikat ISO 22301 można uzyskać w czasie 3 do 12 m-cy od momentu rozpoczęcia wdrożenia.
Korzyści z wykonania certyfikacji ISO 22 301:
Dzięki certyfikacji ISO spełnisz więcej wymagań przetargowych niż do tej pory. Prócz tego będziesz miał pewność, że Twoja firma dobrze stosuje zabezpieczenia i poprawnie eliminuje zagrożenia. Dzięki temu zdobędziesz zaufanie kontrahentów, a wizerunek Twojej firmy poprawi się.