Co oferujemy?
Audyt rekomendacji D skierowany jest do instytucji finansowych i firm współpracujących z bankami. Jego celem jest sprawdzenie kilku obszarów, m.in. jakości i bezpieczeństwa danych, zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych, bezpieczeństwa systemów IT, wymiany danych oraz polityki regularności audytów. Niezwykle ważne jest, aby wykonali go profesjonalni audytorzy zewnętrzni, którzy zapewnią poufność procesu oraz obiektywną ocenę wdrożenia rekomendacji D.
Oferujemy profesjonalny audyt rekomendacji D, uwzględniający analizę dokumentacji oraz przygotowanie raportu z rekomendacjami. Doradzimy Ci w zakresie zarządzania obszarami technologii informatycznych oraz bezpieczeństwa struktury teleinformatycznej.
Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Jak działamy?
1. Analiza dokumentacji
Po wyznaczeniu zespołu audytującego i określeniu procedur audytu przystąpimy do analizy dostarczonej dokumentacji, w tym polityk, planów, zapisków z kontroli, instrukcji, licencji, specyfikacji i wyników analiz ryzyka. Sprawdzimy poziom zgodności przekazanych dokumentów z opracowanymi rekomendacjami KNF. Zadbamy o to, aby cały proces przebiegł sprawnie i pomyślnie, tak aby nie zakłócać bieżącej pracy Twojej organizacji.
2. Przygotowanie do audytu
Zidentyfikujemy komórki organizacyjne podlegające audytowi zgodnie z obszarami wyznaczonymi w rekomendacji D i opracujemy plan audytu. Stawiamy na otwartą komunikację i partnerstwo, dlatego podczas spotkań otwierających i zamykających audyt odpowiemy na wszelkie pytania i wytłumaczymy kwestie niejasne.
3. Wykonanie audytu
Przyjrzymy się aktualnej sytuacji, stosowanym zabezpieczeniom oraz wykonamy audyt z pomocą takich narzędzi jak np. analiza dokumentacji, ankiety i listy kontrolne, testy penetracyjne. Dokonamy analizy m.in. sposobów zapewnienia bezpieczeństwa przy wymianie informacji, standardów technicznych oraz protokołów komunikacyjnych i szyfrujących. Dodatkowo przeprowadzimy wywiady z pracownikami.
4. Opracowanie wyników
Otrzymasz od nas raport z audytu na zgodność z rekomendacją D. Wskażemy w nim obszary, w których ujawniono niezgodności, a także rozwiązania, które pozwolą Twojej organizacji osiągnąć zgodność z rekomendacją D. Chcemy, aby Twoja organizacja zyskała praktyczne wskazówki, dlatego też raport będzie przygotowany w przyjaznej formie, dodatkowo nasi konsultanci i audytorzy są do Twojej dyspozycji.
Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz
Co jeszcze oferujemy?
Pomożemy wdrożyć w Twojej organizacji pełny System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji lub jego poszczególne elementy. Sprawdź ofertę na inne usługi związane z System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
Kompleksowe wdrożenie SZBI
Poznaj zakres usługiAudyt Bezpieczeństwa Informacji
Poznaj zakres usługiAnaliza ryzyka Bezpieczeństwo Informacji
Poznaj zakres usługiAudyt zgodność z ISO 27001
Poznaj zakres usługiWdrożenie ISO 27001
Poznaj zakres usługiDokumentacja SZBI
Poznaj zakres usługiCertyfikacja ISO 27001
Poznaj zakres usługiAudyt KRI
Poznaj zakres usługiSzkolenia Bezpieczeństwa Informacji
Poznaj zakres usługiWdrożenie Tisax
Poznaj zakres usługiDlaczego my?
Wiedza i doświadczenie
Indywidualne podejście
Dogodne warunki
Biznesowe podejście
Wybrane realizacje
Zobacz, jak pomogliśmy ambitnym klientom osiągnąć niezwykłe rezultaty.
Zaufali nam
Najważniejsze pytania o audyt zgodności z rekomendacją D
Czym jest Audyt zgodności z rekomendacją D?
Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest rekomendacja D? Jest to dokument opracowany w 2013 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego i dotyczy funkcjonowania banków, w szczególności zarządzania i bezpieczeństwa technologii informatycznych.
Audyt zgodności z rekomendacją D sprawdza czy instytucje zapewniają bezpieczeństwo informatyczne.
Ile kosztuje audyt zgodności z rekomendacją D?
Koszt audytu zgodności z rekomendacją D zależy od wielu czynników takich jak wielkość organizacji, specyfiką jej działalności, otoczenie rynkowe, regulacje i złożoność procesów, które w niej zachodzą. Istotna jest również liczba lokalizacji i oczekiwany czas realizacji projektu, co przekłada się na strukturę kosztów i cenę ostateczną. Każdy audyt wyceniany jest przez nas indywidualnie zgodnie z zakresem potrzeb i preferowanym harmonogramem.
Ile trwa audyt zgodności z rekomendacją D?
Audyt zgodności z rekomendacją D trwa zazwyczaj ok 4 tygodni, ale jego dokładny czas jest uzależniony wielkością organizacji i specyfiką projektu. Harmonogram dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań Twojej organizacji.
Jaki jest zakres działań przy audycie zgodności z rekomendacją D?
ETAP I. Analiza dokumentacji
ETAP II. Przygotowanie Audytu
ETAP III. Przeprowadzenie Audytu
ETAP IV. Opracowanie wyników