g2g3 nowe szkolenia PBSG
Nowe propozycje w ofercie szkoleniowej PBSG. Gry symulacyjne: ISO 20000, zarządzania ciągłością działania, zarządzanie projektem, jako odpowiedź na potrzebę wzmocnienia i uzupełnienia oferty szkoleniowej PBSG.
Aktualnie oferta PBSG w zakresie szkoleń i warsztatów z wykorzystaniem gier symulacyjnych obejmuje:
- Gra symulacyjna | „Zarządzanie ciągłością działania -Phoenix”
- Gra symulacyjna | „Zarządzanie jakością usług IT ISO
20000” - Gra symulacyjna | „Zarządzanie projektem i portfolio –
Polestar PM”
Szkolenia organizowane są we współudziale z firmą szkoleniowo-konferencyjną Pallens. PBSG zapewnia certyfikowanych trenerów oraz wkład merytoryczny w zakresie szkolenia, Pallens zajmuje się organizacją techniczną.
Gra symulacyjna | „Zarządzanie ciągłością działania – Phoenix”
Gra symulacyjna „Zarządzanie ciągłością działania” jest intensywnym, jednodniowym szkoleniem, podczas którego ćwiczy się zasady pracy zespołowej i umiejętności zarządzania sytuacjami kryzysowymi. W sposób praktyczny uczy zarządzania kryzysem, uzależnionym od środowiska zewnętrznego i zmian wymagań
pojawiających się w czasie. Pozwala na poznanie organizacji w sytuacji kryzysowej, zasad przydziału ról, zadań i uprawnień.
Uczy jak skutecznie zarządzanie planami awaryjnymi, realizowane zgodnie z uznaną metodyką (BS 25999), pozwala na szybkie reagowanie w przypadku wystąpienia krytycznych z punktu widzenia ciągłości działania incydentów. Zapoznaje z metodą analizy ryzyka i podejmowania decyzji dotyczących środków zaradczych. Pokazuje istotę raportowania i oceny incydentów zgodnie z przyjętymi standardami. Doskonali umiejętności współdziałania i komunikacji w zespole realizującym projekty.
Cel szkolenia
Celem symulacji jest praktyczne, realizowane w realnym otoczeniu biznesowym, nauczenie zarządzania dużym kryzysem, uzależnionym od środowiska zewnętrznego i zmian wymagań pojawiających się w czasie, poprzez:
- poznanie organizacji złożonego procesu zarządzania kryzysowego, zasad przydziału ról, zadań i uprawnień. Nauczenie jak skuteczne zarządzanie ciągłością działania, realizowane zgodnie z np. Z BS25999, pozwala na terminowe i zgodne z założeniami osiągnięcie zamierzonego celu,
- zapoznanie z metodą analizy ryzyka i podejmowania decyzji dotyczących środków zaradczych. Pokazanie istoty raportowania i oceny incydentów zgodnie z przyjętymi standardami,
- doskonalenie umiejętności współdziałania i komunikacji w zespole realizującym projekty.
Adresaci szkolenia
- zespoły zarządzające,
- dyrektorzy i kierownicy komórek zarządzania ciągłością działania i zarządzania kryzysowego,
- inne osoby zaangażowane w opracowanie planów ciągłości działania.
Zakres szkolenia
Podczas dwóch rund symulacji demonstrowane są najważniejsze cechy metodycznego zarządzania ciągłością dziania pozwalające uczestnikom nauczyć się:
- Jak w praktyce wykorzystywać najważniejsze elementy z teorii zarządzania ciągłością działania,
- Jak zorganizować proces zarządzania ciągłością działania oraz przydzielać role, zadania i uprawnienia,
- Jak analizować ryzyka w wystąpienia incydentów oraz znajdować i stosować odpowiednie środki zaradcze (BIA),
- Jak przydzielać grupy zadań oraz monitorować realizację,
- Jak rozwiązywać problemy związane z zachowaniem ciągłości działania,
- Jak radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi.
Certyfikat
Dyplom udziału w symulacji „Zarządzanie ciągłością działania” wydany przez PBSG i Pallens
Metoda szkolenia
Symulacja biznesowa obejmująca: symulacje rzeczywistych procesów pod presją czasu, pracę zespołową, ćwiczenia i ich omawianie.
Materiały szkoleniowe
- Podręcznik uczestnika,
- Komplet materiałów biurowych.
Organizacja szkolenia
Stacjonarne szkolenie otwarte lub organizowane dla grup zamkniętych.
Warunki uczestnictwa
Od uczestników nie jest wymagana wiedza na temat teorii zarządzania ciągłością działania.
Akredytacja/Podstawa merytoryczna
Szkolenie jest realizowane na podstawie licencji przyznanej przez G2G3 – twórcę i właściciela symulacji. Symulacja jest zgodna z BS 25999
Czas trwania szkolenia
1 dzień
Wielkość grupy
Od 8 do 14 osób.
Gra symulacyjna | „Zarządzanie jakością usług IT ISO 20000”
Symulacja biznesowa ISO 2000 jest interaktywnym szkoleniem, które w doskonały sposób przyspiesza i ugruntowuje zrozumienie procesowego zarządzania obszarem informatyki, zawartych w normie ISO 20000. Udział w zajęciach pozwala ukazać praktyczny wymiar procesów, ich istotę oraz płynące korzyści z poprawnie zaprojektowanego systemu. Wyzwala zaangażowanie w późniejszym osiąganiu pozytywnego nastawienia w program ITSM oraz generuje zmianę podejścia ze zorientowanego na tegnologię w podejście usługowe.
Akcja symulacji składa się z pięciu rund i jest dynamicznym odbiciem rzeczywistego świata, w którym zachodzą interakcje między IT i biznesem, zarówno od strony działalności. Struktura gry symulacyjnej została tak zaprojektowana, aby stanowic odzwierciedlenie całego cyklu zarządzania usługami zdefiniowanego w ITIL v3 oraz ISO 20000. Uczestnicy przechodzą przez kolejne rundy podnoszą swoje doświadczenie operacyjne I zyskują zrozumienie całości procesu zarządzania usługami, w którym uczestniczą.
Cel szkolenia
Celem symulacji jest przyśpieszenie, pogłębienie i utrwalenie zrozumienia koncepcji procesowego zarządzania usługami w oparciu o ISO 20000 poprzez praktyczne jej zastosowanie w świecie wirtualnym, lecz rządzonym realnymi prawami ekonomii, poprzez:
- przedstawienie znaczenia wzajemnego zrozumienia i współpracy na poziomie strategicznym między sferą biznesu a sferą IT w organizacji,
- praktyczne zaznajomienie z zarządzaniem cyklem życia usługi według ISO 20000 (system obsługi użytkownika – Servis Desk, zarządzania incydentem, zarządzanie problemem, wiedzą, zarządzanie dostępnością i pojemnością, zarządzanie konfiguracją, zmianą i poziomem usług itd.).
Adresaci szkolenia
- osoby, które pragną doświadczalnie zweryfikować, uporządkować i pogłębić wiedzę w zakresie zarządzania jakością usług IT,
- kadra kierownicza i pracownicy komórek biznesowych, jak i informatycznych organizacji, w których wdraża się lub planuje się wdrożenie najlepszych praktyk według ISO 20000,
- liderzy zespołów wsparcia informatycznego, właściciele procesów ITSM oraz właściciele usług IT.
- Profesjonaliści IT zaangażowani w dostarczanie usług IT dla organizacji, a także przedstawiciele komórek biznesowych, reprezentujący odbiorców tych usług,
- kierownicy projektów i liderzy komórek biznesowych poszukujący wiedzy w jaki sposób IT może wspomóc ich inicjatywy biznesowe,
- zespoły zaangażowane w dostarczanie usług, które potrzebują motywacji do usprawniania procesów i podnoszenia jakości.
Zakres szkolenia
- Komunikacja w organizacji,
- Service Desku i Zarządzanie incydentami,
- Zarządzanie problemami i Analizy trendu,
- Zarządzanie dostępnością i Zarządzanie pojemnością,
- Zarządzanie konfiguracją,
- Zarządzanie zmianami i Zarządzanie poziomem usług,
- Zarządzanie wiedzą i Bazy wiedzy,
- Zarządzanie wersjami,
- Zarządzanie ciągłością usług i Zarządzanie zdarzeniami,
- Zarządzanie dostawcami I bezpieczeństwem informacji
- Zarządzanie finansowe.
Certyfikat
Dyplom udziału w symulacji „Zarządzanie ciągłością działania” wydany przez PBSG i Pallens
Metoda szkolenia
Symulacja biznesowa obejmująca: symulacje rzeczywistych procesów pod presją czasu, pracę zespołową, ćwiczenia i ich omawianie.
Materiały szkoleniowe
- Podręcznik uczestnika,
- Komplet materiałów biurowych.
Organizacja szkolenia
Stacjonarne szkolenie otwarte lub organizowane dla grup zamkniętych.
Warunki uczestnictwa
Od uczestników nie jest wymagana wiedza na temat teorii zarządzania jakością usług IT.
Akredytacja/Podstawa merytoryczna
Szkolenie jest realizowane na podstawie licencji przyznanej przez G2G3 – twórcę i właściciela symulacji. Symulacja jest zgodna z ISO 20000
Czas trwania szkolenia
1 dzień
Wielkość grupy
Od 8 do 14 osób
Gra symulacyjna | „Zarządzanie projektem i portfolio – Polestar PM”
Gra symulacyjna „„Zarządzanie projektem i portfolio” jest intensywnym, jednodniowym szkoleniem, podczas którego ćwiczy się zasady pracy zespołowej i umiejętności zarządzania projektami. W sposób praktyczny uczy stosowania najlepszych praktyk i metodologii takich jak PMBoK I Prince 2.
Ta interaktywna gra symulacyjna jest rozwiązaniem mającym na celu szybsze zrozumienie, zaangażowanie zespołu i akceptację projektu oraz zarządzanie portfolio produktów/usług w postaci dynamicznego warsztatu.
Gra realizowana jest w trzech rundach. Symulacja zarządzania projektem została zaprojektowana w taki sposób aby zaznajomić uczestników z głównymi zagadnieniami zarządzania projektem i portfolio produktów/usług (w tym: zarządzanie ryzykiem, role i odpowiedzialności, monitorowanie efektów, zarządzanie budżetem itp.)
Cel szkolenia
Celem symulacji jest praktyczne, realizowane w realnym otoczeniu biznesowym, nauczenie zarządzania projektem, uzależnionym od zmiennego środowiska zewnętrznego i zmian wymagań pojawiających się w czasie, poprzez:
- poznanie organizacji złożonego projektu, zasad przydziału ról, zadań i uprawnień,
- przedstawienie metody analizy ryzyka i podejmowania decyzji dotyczących środków zaradczych,
- pokazanie istoty raportowania i oceny projektu zgodnie z przyjętymi standardami,
- doskonalenie umiejętności współdziałania i komunikacji w zespole realizującym projekty.
Adresaci szkolenia
- kierownicy projektów,
- zespoły zarządzające,
- liderzy zespołów,
- osoby zaangażowane w projekty.
Zakres szkolenia
Podczas trzech rund symulacji omawiane są najważniejsze cechy metodycznego zarządzania projektem pozwalające uczestnikom nauczyć się:
- praktycznego wykorzystania elementów z teorii zarządzania projektami,
- organizacji projektu oraz zasad przydzielania ról, zadań i uprawnień,
- analizy ryzyka w projekcie oraz sposobów znajdowania i stosowania odpowiednich środków zaradcze,
- monitorowania i kontroli odchyleń (w budżecie, czasie trwania, zakresie oraz jakości) w realizacji projektu i podprojektów,
- rozwiązywania problemów związanych z projektem,
- skutecznych sposobów przeciwdziałania złemu planowaniu projektu,
- sposobów kontrolowania projektów z pozycji Kierownika Projektu,
- metod zarządzania zmianami w projekcie,
- technik organizacji Komitetu Sterującego,
- jak zamknąć projekt,
- jak ocenić skuteczność projektu.
Certyfikat
Dyplom udziału w symulacji „Zarządzanie ciągłością działania” wydany przez PBSG i Pallens
Metoda szkolenia
Symulacja biznesowa obejmująca: symulacje rzeczywistych procesów pod presją czasu, pracę zespołową, ćwiczenia i ich omawianie.
Materiały szkoleniowe
- podręcznik uczestnika,
- komplet materiałów biurowych.
Organizacja szkolenia
Stacjonarne szkolenie otwarte lub organizowane dla grup zamkniętych.
Warunki uczestnictwa
Od uczestników nie jest wymagana wiedza na temat teorii zarządzania projektem.
Akredytacja/Podstawa merytoryczna
Szkolenie jest realizowane na podstawie licencji przyznanej przez G2G3 – twórcę i właściciela symulacji. Symulacja jest zgodna z Prince2, PMBoK
Czas trwania szkolenia
1 dzień
Wielkość grupy
Od 8 do 14 osób