Premiera raportu dot. cyberbezpieczeństwa w Polsce już wkrótce

Premiera raportu 14 września 2021

Wczoraj (02.09.2021) podczas CYBERSEC CEE Regions&Cities w Krynicy-Zdroju została zapowiedziana premiera raportu „Cyberbezpieczeństwo polskich firm”.

To ważne wydarzenie dla całego klastra CyberMadeInPoland, którego członkiem jest PBSG. Misją klastra jest kształtowanie i rozwój bezpiecznej cyberprzestrzeni. W wyniku wspólnych działań powstał raport dot. cyberbezpieczeństwa w Polsce, który tę misję wspiera.

Wiemy jak istotne dla przedsiębiorstw jest bezpieczeństwo w dobie digitalizacji, kwestie bezpieczeństwa IT pełnią coraz większą rolę – nie są już tylko wyzwaniem, z którym muszą mierzyć się specjaliści od cyberbezpieczeństwa, ale często mają wpływ na procesy biznesowe. Minimalizacja strat, które już sięgają miliardów dolarów to główne wyzywanie jakie stoi przed branżą.

Na jakie pytania odpowiemy w raporcie?

  • Jak polskie firmy zabezpieczają się przed cyberatakami?
  • Jakie są najpopularniejsze rozwiązania cyberbezpieczeństwa?
  • Ile firm ma prywatną sieć telekomunikacyjną i czy znają zasady ich zabezpieczania?
  • Czego dotyczyły zauważone incydenty cyberbezpieczeństwa?
  • Które rozwiązania techniczne i organizacyjne wpływają na bezpieczeństwo firmy?
  • W jaki sposób organizacje zapewniają ciągłość działania oraz dostępność systemów i usług IT?
  • Ile przedsiębiorstw korzysta z usług informatyki śledczej, ile prowadzi testy penetracyjne?
  • Jakie rozwiązania stosowane są do zabezpieczenia pracy zdalnej?

W ramach publikacji raportu mamy przyjemność zaprosić na bezpłatne webinarium (14 września o godzinie 10:00 na platformie Zoom). Przed oficjalną publikacją porozmawiamy z zainteresowanymi podczas panelu dyskusyjnego. Jednym z ekspertów omawiających wyniki raportu będzie Maciej Wiśniewski z PBSG. Wstęp na webinarium jest wolny, link do wydarzenia zostanie podany w najbliższych dniach.

Dr. Maciej Wiśniewski: Absolwent prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, kierunku Corporate management na Politechnice Poznańskiej i doktoranckich studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat wspiera w organizacje w obszarze zarządczym, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa strategicznego i w obszarze systemów zarządzania. Realizował ponad kilkadziesiąt projektów dla organizacji sektora prywatnego i publicznego, z uwzględnieniem wdrożeń zaawansowanych systemów informatycznych wspierających procesy zarządcze. Obecnie swoje zainteresowania naukowe i zawodowe skupia w obszarze ryzyka operacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia odporności organizacji i cyberbezpieczeństwem.​ 

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie!